LogDays 2012 – warsztatem w logistyków

W tym roku czeka nas mała innowacja na rynku konferencyjnym. Wydawnictwo Forum Press wyszło z propozycja dwudniowych warsztatów dla logistyków 23 i 24 maja – LogDays w przepięknym pałacu w Łochowie, gdzie, pomijając dawne dzieje, współcześnie swoje wesele wyprawił niejaki Lukas Podolski, urodzony w Gliwicach czołowy napastnik reprezentacji Niemiec w piłce nożnej .

Nowinka polega na tym, że o ile na rynku wiedzy tej profesji dominują spotkania typu konferencyjnego, gdzie jeden gada, reszta przysypia, przepraszam, słucha, tym razem uczestnik będzie musiał COŚ ZROBIĆ. To najlepsza forma inspiracji i nauki, zwana z angielska “learning by doing” – jestem ciekawy czy się przyjmie? Do tej pory niewielu próbowało.

To na co czekam z największą niecierpliwością jest strategiczna gra logistyczna Kupcy z Fleet Street. Wg opisu ta gra pozwala wcielić się graczom w XIX-wiecznych londyńskich kupców sprowadzających towary z całego świata do stolicy Imperium Brytyjskiego. Gracze muszą znaleźć i pozyskać najkorzystniejsze kontrakty na transport towarów do Anglii, a następnie tak zaplanować użycie różnych środków transportu (okręty, koleje, drogi) oraz składów handlowych w różnych częściach świata, aby zarobić na swoim zleceniu jak najwięcej pieniędzy. Grę wygra ta drużyna, która wykaże się największą zręcznością w pozyskiwaniu kontraktów, a także najlepiej zaplanuje trasy swoich kupców, unikając wypadków i grabieży, o które nietrudno w tych niespokojnych czasach.

About The Author

Bartosz Jacyna

Pierwsza gitara akustyczna firmy Logisys; za najtrudniejsze logistycznie uważa stworzenie Świata (wymaganie: 1 tydzień), oraz logistykę przedszkolno- mieszkaniowo-wykończeniową w wykonaniu swojej żony;

Other posts by

Author his web site

03

04 2012

Comments are closed.