Największy magazyn automatyczny w Polsce – w końcu go zobaczę

Od dłuższego już czasu za każdym razem, gdy jechałem krajową jedynką i przejeżdżałem w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego, spoglądałem w bok i w oddali zastanawiałem się, co to za cudo wybudował Kaufland. A już podczas budowy było widać rozmach. Wielka, widoczna z daleka bryła magazynu automatycznego robiła na mnie wrażenie już podczas budowy. W końcu “maszyna” zdolna na niespełna 7 tysiącach metrów kwadratowych składować około 40 tyś palet musi robić wrażenie.

I od pierwszego razu gdy dowiedziałem się o tym centrum i tym magazynie zastanawiałem się nad tym jak się tam dostać. Zakładałem bowiem, że będzie niezmiernie ciekawe obejrzeć to cudo i przede wszystkim porozmawiać z ludźmi, którzy biorą udział w jego uruchomieniu i użytkowaniu. Z pewnością będą mieli mnóstwo ciekawych rzeczy do opowiedzenia. Czysta praktyka i zero teorii. Informacje od użytkowników a nie marketingowy cukier. Można się dowiedzieć i nauczyć rzeczy jakich nie wykłada żadna uczelnia czy instytut.

Długo nie wiedziałem w jaki sposób się tam “włamać”. Aż dzisiaj dość przypadkowo znalazłem w sieci informację że Kaufland wspólnie z firmą Movida organizuje konferencję, na której sam się chce swoim dokonaniem pochwalić. I to pochwalić całkowicie włącznie z wizytą całego centrum dystrybucyjnego.
Zgłosiłem się nie zastanawiając się długo. I teraz z niecierpliwością czekam na to co też ukaże się moim oczom i co usłyszą moje uszy. W końcu obiektów o tej skali w naszym kraju to wielu nie można podziwiać.

Jeśli będzie mi wolno to chętnie podzielę się tutaj wrażeniami i wnioskami (po 1 grudnia br.). A na razie odliczam dni do wizyty.

PS. Wizyta udała się, i powstała z niej krótka relacja tutaj.

About The Author

Łukasz Musialski

Łukasz Musialski: marzy mu się rozwój logistyki w kierunku narciarstwa.

Other posts by

Author his web site

19

11 2011

4 Comments Add Yours ↓

The upper is the most recent comment

 1. Łukasz Musialski #
  1

  Własnie wracam z tego magazynu. Śpieszę donieść, że ma trochę ponad 100 tyś miejsc paletowych. Mało to nie jest.
  lmm

  • Robert Misiak #
   2

   Witam, prosze o kontakt. Zaciekawil mnie Jeden temat.

 2. Łukasz Musialski #
  3

  Dziękuję za informację – jeśli nadarzy się taka okazja to chętnie również się tam pojawię. Nawet z wizytą towarzyską.

  Nie jestem natomiast zmartwiony, ponieważ pisałem o tym, że jest to największy AUTOMATYCZNY, samonośny magazyn. I to na mnie robi wrażenie. W normalnych magazynach niełatwo zobaczyć poziomy składowania w okolicach 30 metrów 🙂

  lmm

 3. Piotr Zdebel #
  4

  Muszę zmartwić – w “sąsiedztwie” Kauflandu są dużo większe magazyny, tylko w oczy się nie rzucają. IKEA w Jarostach, Jysk w Radomsku ( ca 2 x 90 000 miejsc paletowych)